2013/11/27

Föld alatti gondolatok

Mi a természet?
A rajtam kívül álló környezetem?
És mi a levegő? Ha beszippantom, enyém, ha kifújom, természeté?
És az étel?
Hol a határvonal, ha nem a bőrfelületem az?
Mindezek az élő agyam gondolatai. Azé a szervemé, ami csakis közvetett úton tart kapcsolatot a külvilággal: érzékszerveim és vérem által biztosított úton érintkezik a természettel, a gondolatok pedig ezen tapasztalatok útján formálódnak meg. Mindebből következik, hogy az egyetlen valódi elhatárolódás csakis a gondolat és a természet között áll fenn. Ezáltal képes a gondolat túlszárnyalni a természet törvényein, képzelete erejével létre tud hozni olyan dolgokat, amik a természetben nem találhatók meg, és attól különböző rendszereket képes megalkotni. A gondolat sokféle közvetett utat találhat magának a természethez, ami ha közvetlenné válik, akkor a hordozott információtartalomból teremtéssé válik. Nem mágikus, nem természetfeletti, csupán egy beérett kapcsolat. A természet is talál közvetlen utat a gondolathoz: ez a halál élménye.
 Ezek a gondolataim éledtek újjá, amikor olvastam a ma megjelenő A föld alatti ember című regényt.
Lass Péter műve ma jelenik meg a KIMTE gondozásában, a Publio Kiadó könyvesboltjában. E-könyv ez is, hiszen ma már a papír lassúbb információhordozó eszköz az interneten száguldozó digitális jeleknél. Tudod, azoknál a kis izéknél, amiket szintén az emberi elme teremtett.

2013/11/22

Megjelenések margójára

Az elmúlt napokban újabb két kiadványa jelent meg a KIMTE-nek:
A szerelem misztériuma, és a Budapesti ballada került fel a Publio könyvesboltjába - nem kevés körülményeskedéssel.
Tudom jól, hogy a Publio e-book konvertálója nagyszerű munkát végez, hiszen szoktam készíteni saját kezűleg is e-könyveket, és tudom, hogy a pár másodperces feltöltés mennyivel gyorsabb, mint a napokig tartó szépítés és optimalizálás. Mégis, a számtalan csatolt nehézség napok küzdelmes eredményévé tették, hogy kijelenthetem - kész!
Első körben a tutoriál lépésein végighaladva töltöttem fel a dokumentumot, a végeredményt látva azonban az öklömet haraptam az idegtől: szétcsúszott bekezdések, kócos tartalomjegyzék, rosszul megjelenített stílusok fogadtak a letöltött .epub fájlban. Az első nap ezek kiküszöbölésével telt, amit tovább nehezített az, hogy a javított doksit csak külön engedéllyel tudtam feltölteni a régebbi helyett.
Közben a KIMTE accountja is cserére szorult, majd az adatok átmentegetése során kiderült az is, hogy mégiscsak a mi tisztünk lesz ISBN számot igényelni.
Mindezek megtörténtek, már csak a kötelező példányok beszolgáltatása van hátra, és mostantól elég gyors lesz a megjelentetésünk.
Miért jó ez?
A már régóta késő Authorium működése lényegében az lesz, hogy segítünk a netes íróknak gatyába rázni a művüket, és amint piacképes formába kerül, toljuk fel a nemzetközi e-könyves piacra.
A Publio biztosította széleskörű megjelenést mihamarabb követni fogja a külföldi terjesztők diszkont hálózata dedikált könyvekkel, majd a legjobbak angol nyelvű megjelentetése.
Időpontot nem merek jósolni, hiszen az én elképzeléseim szerint mindennek már évek óta működnie kellene, de még csak most értek be a dolgok ahhoz, hogy csusszanni kezdjenek az események.
Például mostantól a kanadai magyaroknak is rendszeresen publikálhatunk cikkeket a Grátisz magazinban, és már folyamatban van egy Ausztráliában dolgozó, maori-magyar származású írónő regényének adoptálása.
Persze semmi sem halad olyan gyorsan, mint terveztük, hiszen egyre másra hagynak el minket azok, akik miután rádöbbennek, hogy mennyi munka igazából a nulláról megteremteni valami újat, kulturálisat és színvonalasat, inkább másfelé próbálkoznak tovább.
Azért szerencsére vannak kitartó új tagok is, elsősorban Ororsz Adélra gondolok itt, akitől már több szép grafikai munkát, főleg könyvborítókat kapott az egyesület. Jelenleg a következő kiadványunk, a Földalatti ember (így, egybe írva!) borítóján dolgozik - ha kész, hamarosan hírt adhatok a következő megjelenésünkről is.
A héten került kiküldésre az első nagyszabású hírlevelünk. A közel háromezer feliratkozóból összesen ketten jelezték, hogy mégsem kérik az ingyenes e-könyv ajándékkal párosított infókat. Ha így haladunk, hamarosan az ingyenes e-könyveink lesznek a legolvasottabbak egész Magyarországon! :D

2013/11/19

Erotikum & misztikum

Tegnap újabb művet tettem fel az e-könyvek viharosan duzzadó felhőjébe.
A KIMTE még tavaly zavarta le A szerelem misztériuma című novellapályázatát, és a hozzá kapcsolt borítókészítő versenyt. A helyezettek így most lehetőséget kaptak az ismertségre: a szerkesztett kiadványt tegnap megetettem a Publio e-könyv generátorával, és miután némi módosítgatással olyan lett, amilyet már el tudtam fogadni, kieresztettem a digitális nagyvilágba.
A szerelem misztériuma kettő olyan művet is tartalmaz, ami még az én cinikus pasiszívemet is megérintette. Rögtön az első, aminek jó fele olvasható is az előzményként letölthető PDF-ben, és egy a vége felé, ami nekem az Ezeregy éjszaka meséit idézte.
A hosszabb olvasmányokat kedvelők is kapnak csemegét: a kötet közepét egy francia históriák stílusában megírt kisregény teszi ki.
Természetesen csakis felnőtteknek ajánlom az olvasását, mivel majd' mindegyik történetben kendőzetlenül jelen van a testi szerelem, ám aki egy kicsit is kevésbé borostás szívű nálam, annak kellemes ajándék - és hangulatteremtő olvasmány.
Ma talán két újabb regényt is sikerül felvarázsolnom a digitális könyvespolcunkra: a Budapesti ballada és a Földalatti ember várja sorát a számítógépemen :)


2013/11/16

Bocsi, ha elmaradtam a szülinapi köszöntéseddel!

Nehéz tanítani azt, amit egyébként nap mint nap tennie kell az embernek, méghozzá küzdelmes terepen, ellenfelek és versenytársak között.
Hiába ígértem egy pár hónapja, hogy hamarosan tanítani fogjuk az írástechnikát és a mai írók eszköztárát, egyszerűen nem megy. Amit még a nyáron egy tevékeny csapat aktív tagjaival elterveztünk, mára csupán néhány kitartó fanatikus célja maradt, amin fél éve még egy egyesület osztozott, mostanra gyakorlatilag fél tucat emberre fókuszálódott.
Teszem, amennyit tudok; írok, marketingelek, szerkesztek, weboldalt építek, e-könyvet tördelek, borítót grafikázok, olvasok, lektorálok, tananyagot fejlesztek, stb. Ami kész van, azzal jelentkezem.